F.A.Q.

Czy firma posiada certyfikaty jakości swoich produktów?

Tak, ENKEV posiada dwa certyfikaty jakości swoich wyrobów:  QUL oraz Öko-tex. Gwarantują one właściwości ekologiczne oraz bezpieczeństwo produktów wytwarzanych przez zakład. Certyfikaty dają stuprocentową pewność, że w wyrobach ENKEV nie ma żadnej ilości barwników azotowych, metali ciężkich, pestycydów, chlorofenoli oraz składników uczulających czy rakotwórczych.

Co sprawia, że produkty ENKEV Polska są ekologiczne?

Głównymi komponentami produkcji ENKEV Polska są włókno kokosowe i żywica z drzewa kauczukowego. To surowce, które ulegają naturalnej biodegradacji. Zapewniają one także odnawialność zasobów i nie szkodzą w ten sposób środowisku w przeciwieństwie do sztucznych produktów konkurencji.

Włosie zwierzęce czy włókna kokosowe to przeważnie niepożądane produkty uboczne różnych innych procesów, które mogą być kosztownie utylizowane bądź wykorzystywane właśnie przez firmy takie jak ENKEV.

Skąd przedsiębiorstwo pozyskuje naturalne surowce do produkcji swoich wyrobów?

ENKEV Polska sprowadza do kraju surowce z dalekich egzotycznych krajów. Głównie z Azji, niektóre produkty importowane są aż z Meksyku.

Czy wyroby ENKEV Polska mają inne zastosowanie niż tylko w przemyśle meblarskim?

Tak. Wyroby ENKEV Polska oprócz zastosowania w przemyśle meblarskim, czyli meblach i materacach, są użyteczne także na innych rynkach. Używane są one przy produkcji foteli samochodowych, filtrów powietrza, materiałów izolacyjnych, opakowań. Mają też zastosowanie w rolnictwie.

Czy w ofercie ENKEV pojawią się w najbliższym czasie nowe produkty?

Tak. Firma ENKEV Polska cały czas pracuje nad nowym zastosowaniem swoich wyrobów i ich unowocześnieniem. Opracowywane nowości dotyczą tworzenia wypełnień, które będą połączeniem określonych włókien, na przykład z kokosu i końskiego włosia. Przedsiębiorstwo chce także wejść na rynek budowlany, produkując materiały izolacyjne
i dźwiękoszczelne.

Dokąd trafiają produkty ENKEV Polska?

Produkty ENKEV Polska mają ugruntowaną pozycję na rynku polskim. Firma eksportuje także swoje wyroby do prawie 40 krajów na całym świecie, głównie do krajów Europy Wschodniej i Azji.

Gdzie powstają produkty ENKEV Polska?

Produkty ENKEV Polska od niemal 50 lat powstają w Łodzi, kontynuując tradycję łódzkich zakładów włókniarskich.  Jest to obecnie największa fabryka z czterech na świecie z grupy ENKEV. Firma zatrudnia do produkcji ponad 200 pracowników.

 

Nasze produkty


Płacę Terminowo