Dla mebli i materacy

Produkujemy wyroby dla przemysłu meblarskiego w różnych wymiarach, w różnych gramaturach i o zróżnicowanej twardości. To właśnie ich gęstość i twardość ma wpływ na miejsce ich zastosowania.

Producenci materacy wykorzystują maty lateksowane i igłowane, w których linia włókien została specjalnie tak zaprojektowana, aby sprostać największym wymaganiom gwarantującym ich idealną jakość.  Nasze wyroby zwiększają komfort materacy (zapewniają puszystość i miękkość),  służą jako warstwa izolująca (odpowiadają za cyrkulację powietrza i kontrolę wilgotności), a także służą jako materiał wypełniający. Za sprawą stosowanych przez ENKEV włókien naturalnych, materace, które zawierają nasze wypełnienia są antyalergiczne, mają doskonałą przewiewność i są bardzo trwałe.  

Zastosowanie w nich mat igłowanych może służyć jako doskonałe zabezpieczenie pianek przed negatywnym oddziaływaniem sprężyn.  Z kolei maty lateksowane mają zwiększoną sprężystość, co gwarantuje nie tylko komfort materaca, ale i zapewnia odpowiednie podparcie dla kręgosłupa podczas snu i sprawia, że w trakcie dnia materac wraca do oryginalnego kształtu.

Produkowane przez nas maty znajdują także zastosowanie w meblach w miejscach, które poddawane są większym obciążeniom – to między innymi oparcia krzeseł, podłokietniki czy krawężniki.

Produkujemy także kształtki formowane tworzone z włókien naturalnych, którym poprzez specjalne formy nadajemy  kształt siedzisk czy szerokich foteli. Kształtki te pozwalają także zapewnić zawsze równą powierzchnię mebla, idealnie profilowany kształt oraz wydłużają czas jego użytkowania, gdyż cała powierzchnia pracuje jednolicie i się nie deformuje. Kompleksowość naszej oferty dla przemysłu meblowego dopełnia szeroka gama włókien z różnych gatunków. M.in. wełny, bawełny, jedwabiu oraz pianka lateksowa w płytach i rolkach. 

 

Nasze produkty


Płacę Terminowo