Historia

Początki firmy ENKEV sięgają 1932 roku, kiedy to w Holandii powstał pierwszy zakład produkcyjny wytwarzający wyroby z włókien naturalnych.  W Polsce historia zakładu zaczyna się kilkadziesiąt lat później – w 1964 roku. Wówczas w obecnym miejscu linii produkcyjnej zakładu w Łodzi  powstał Zakład Wyrobów Wulkanizowanych „Płytolex”.

Aż do końca lat 80. przedsiębiorstwo wytwarzało głównie naturalne wkłady do foteli samochodowych Fiata produkowanego w fabryce w Bielsku – Białej, a z czasem zaczęło produkcję dla innych branż, w tym materace z włókna kokosowego. W tym czasie przedsiębiorstwo brało także udział  w wyposażeniu każdego polskiego mebla tapicerowanego.

Rewolucyjna zmiana dla łódzkiego zakładu i jego pracowników nastąpiła w 2001 roku, kiedy to holenderska korporacja ENKEV BV nabyła pakiet większościowy firmy i przekształciła ją w działającą do dziś spółkę ENKEV Polska. Dziesięć ostatnich lat to seria restrukturyzacji, modernizacji i wielomilionowych inwestycji, których efektem jest to, że dziś ENKEV Polska to jeden z najlepiej prosperujących zakładów w branży włókienniczej w kraju.

Przez wszystkie te lata działalności produkcja w łódzkim zakładzie oparta była wyłącznie na ekologicznych i przyjaznych człowiekowi surowcach naturalnych.

Nasze produkty


Płacę Terminowo